Hei! Olen Maris, pere- ja pulmafotograaf. Ja mul on nii tohutult hea meel, et siia lehele jõudsid! Pildistasin oma esimese pulma 14 aastat tagasi ning olen praeguseks fotodele jäädvustanud lugematu hulga imeilusaid pulmapäevi ja armsaid perefotosessioone. Keegi ei pea kaamera ees poseerima, minu eesmärk on püüda pildile teie soojus, siirad emotsioonid ja mälestused, mis kestavad põlvkondi. Seetõttu pole ka minu fotosessioonid ajaliselt piiritletud, vaid tähtis on, et teil oleks tore ja mugav kaamera ees olla. Nii unustate sootuks, et keegi teist pilte teeb ja mina saan kaadrisse kõige armsamad ja siiramad hetked :)
Ma olen nii tänulik, et saan nimetada fotograafiat enda unistuste tööks ning tänu pildistamisele olen kohtunud nii paljude toredate inimestega ja saanud jäädvustada tohutul hulgal hingematvalt kauneid hetki.
Armastan õhtuvalgust, mägesid, lillepõlde, paadisildu, linnatulesid ja ma satun hästi vaimustusse kui päikesevalgus eriti mõnusalt läbi puude paistab või tänavale langeb. Sa saad sellest kohe aru kui ma keset fotosessiooni suurte silmadega päikesesse vaatan ja ütlen: “me jääme nüüd siia, siin on niiii ilus!”
Kuidas fotosessioon minu juures päriselt välja näeb?
Ma tean, et kaamera ette astumine võib tekitada pisut ärevust. Võib-olla mõtled, et sa ei oska poseerida, või muretsed, kuidas lapsed vastu peavad.
Olen pildistanud tohutult palju inimesi, kes tulevad fotosessioonile täitsa esimest korda elus. Enamasti on nad pärast nii elevil ja räägivad kui tore kõik oli. „Emme, millal me selle toreda Marisega jälle metsa pildistama lähme?“ on kõlanud päris mitme lapse suust :) Ja eriti südantsoojendav on see, kui pärast sessiooni tullakse mind kallistama ja tänatakse, kui soe ja muretu see õhtupoolik oli.
Ära karda kaamera ees olemist. Mulle meeldib enim tabada loomulikke ja emotsiooniderikkaid hetki, mistõttu juhendan Sind täpselt nii palju, et tunneksid end vabalt ja hästi. Vahel juhendan ainult natuke alguses ja ülejäänud fotosessioon kulgeb nii sujuvalt ja loomulikult, et tihti unustavad inimesed ära, et ma neist pilte teen :D
Me jalutame, naerame ja räägime juttu. Kui lapsed tahavad joosta, siis nad jooksevad; kui beebi vajab keset sessiooni süüa, võtame selle aja. Kõige ilusamad kaadrid sünnivadki siis, kui unustate kaamera ja olete lihtsalt kohal teineteise jaoks.
Kus me pildistame?
Pildistamine koha osas jagan hea meelega soovitusi ning valime asukoha selle järgi, kas soovid pilte kuldse õhtupäikesega looduses, linna keskel või hoopis hubast kodufotosessiooni.
Minu kodulinn on Tallinn, ent pildistan hea meelega üle Eesti. Mu erilised lemmikud on ilusad rannikuäärsed alad Harjumaal ja Ida-Virumaal. Tulen hea meelega kohale täpselt sinna, kus soovid pildistada, olgu selleks perefotosessioon Lõuna-Eesti metsas või pulm Eesti saarel (oh kuidas mulle meeldivad pulmad Muhu saarel).
Olen pildistanud ka Kanaari saartel, Šveitsis, Prantsusmaal ning Inglismaal :) Seega räägi mulle oma mõttest, kus soovid pildistada ja paneme koos plaani paika.
Mis saab siis, kui ilm veab alt?
Armastan pildistada õues ja seda eriti kuldse õhtuvalgusega. Kui meil on kindlaks kuupäevaks pildistamine kokku lepitud ning ilm meid alt vedama peaks, leiame pildistamiseks uue aja.
Kui kuupäeva edasi lükata pole võimalik, näiteks pulmapäeval sajab vihma, siis pildistame kummikute ja vihmavarjudega. Vihmasajus saab teha uskumatult ägedaid pilte! Mulle tavaliselt öeldakse ka pärast pilvist sessiooni, et pilte vaadates tundub, nagu oleks olnud ülisoe ja ilus päev.
Mida selga panna?
Vali sellised riided, milles tunned end mugavalt! Pildid jäävad harmoonilisemad, kui riided sobivad stiililt ja tonaalsuselt omavahel kokku. Mahedad, pastelsed ja looduslähedased toonid jäävad pildil imelised ning aitavad hoida fotode üldilmet ajatu ja soojana.
Vali 2-3 värvi ning kombineeri õrnu mustreid, tekstuure ja ühetoonilisi riideid. Vaata, et üldpilt liialt kirju poleks ja kõige olulisem on ikkagi see, et Sa ise end oma riietes hästi tunneksid. Vaata rohkem riietuse ideid siit
Jagan enne kohtumist hea meelega täpsemaid näpunäiteid. Lisaks on mul olemas klientide riidekapp, kus on palju armsaid kleite ja riideid nii emadele kui ka lastele (tüdrukutele vanuses 0–10 aastat), mida võib sessiooni ajal julgelt kasutada. Küsi lisainfot!
Fotosessiooniks ei ole vaja teha fotomeiki. Päiksevalgusega pildistades jääb tulemus fotodele enamvähem selline nagu peeglist vaadates, seega tee täpselt selline jumestus, nagu Sulle meeldib. Kui igapäevaselt end üldse ei meigi, siis ripsmetušši soovitan ikkagi kasutada, see aitab silmi kaunilt rõhutada :)
Pärast fotosessiooni
Pärast fotosessiooni töötlen kõik ilusad pildid ja panen need parooliga kaitstud veebilehele, kus neid mugavalt vaadata saad.
Need on eelkõige Sinu pildid, seega küsin alati eraldi luba enne piltide sotsiaalmeediasse või kodulehele lisamist. Kui soovid, et Sinu pildid jääksid täielikult privaatseks, siis teeme nii :)
“Sa suutsid luua hea ja lihtsa õhkkonna ning see hea ja soe tunne, olles koos oma kõige armsamatega, meenub mulle neid pilte vaadates. Ja muidugi see valgus, see on lausa maagiline:)”
“Maris on täiuslik kombinatsioon heast fotograafist – tema kunstiline meel ja professionaalsed oskused on kombineeritud tõsise töö ja pühendumisega. Ta oskab hästi tabada neid kõige erilisemaid hetki ja tema peale saab alati kindel olla. Ta on õigel ajal õiges kohas ja kõik, mis on kokkulepitud on õigeks ajaks valmis. Kõik on läbimõeldud ja teostatud viimse detailini”